Dua, gayret ve zafer!

Dua, gayret ve zafer!

Dua, gayret ve zafer!

Dua, gayret ve zafer!

Siyonisti de Haçlısı da faiz lobisi de FETÖ’cü ve PKK’lı hainler de Osmanlı tokadı yedi. Myanmar, Filistin, Suriye, Irak, Afrika ve Bosna’daki mazlumların duası kabul oldu. Büyük idealleri olan Türkiye’yi 2023 hedeflerine, ‘İlk Başkan’ Erdoğan taşıyacak.

 HABER MERKEZİ  Eli kanlı teröristler, darbeciler, kirli ittifaklar, ülkeyi eski karanlık günlerine geri döndürmek isteyenler bugün sandığa bir defa daha gömüldü. İslam dünyasının haklı davası olan Kudüs’e göz diken ABD’nin karşısına tek başına dikilen, Budist çetelerin Arakanlı Müslümanlara uyguladığı zulmü dünya gündemine sokan, Suriye’de Beşar Esed diktatörünün kıyımına engel olabilmek için 3.5 milyon Suriyeli muhacire kucak açılmasını sağlayan, PKK’dan FETÖ’ye, DEAŞ’tan DHKP-C’ye kadar tüm terör yapılanmalarının korkulu rüyası haline gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk devlet başkanı oldu. 

İLK DEVLET BAŞKANI

Başbakan Binali Yıldırım’ın 41 miting yaptığı 45 günlük süreçte; 43 il ve sayısız ilçe mitingi yaparak adeta gecesini gündüzüne katan Cumhurbaşkanı Erdoğan, artık ‘’Devlet başkanı’’ sıfatıyla Türk Milletini ve Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil edecek. Türkiye’yi oyun sahası olarak gören Haçlı, FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerinin güdümünde hareket eden partilerin sandığa gömüldüğü seçimde, AK Parti liderliğindeki Erdoğan’ın başkan seçilmesi; “Ümmetin duası ve azmin zaferi” olarak yorumlandı.

ERDOĞAN EZDİ GEÇTİ

15 Temmuz’da büyük bir beka sorunu ile yüzleşen Türkiye siyasetinde AK Parti ve MHP’nin ortaya koyduğu vizyon birlikteliği; 24 Haziran’da başarıya ulaştı. Ülkenin milli birlik ve beraberliğini düşünen, büyük Türkiye hedefine emin adımlarla ilerleyen AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı, milletin desteğiyle terör ittifakını tarihe gömdü.

LİDERLERDEN TEBRİK YAĞDI

Dünya ve Türkiye liderleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçimlerdeki başarısından dolayı kutladı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzetbegovic, Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirziyoyev, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HÜDAPAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici cumhurbaşkanı seçiminde büyük başarı sağlaması dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik ettiler.

ALİVEY: TÜRKİYE DAHA GÜÇLENDİ

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Erdoğan’ı telefonla arayarak “seçimdeki büyük başarısından” dolayı tebriklerini iletti. Telefon görüşmesinde, Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye’nin daha da geliştiğini, ekonomik alanda büyük başarı elde ettiğini ve uluslararası arenadaki konumunu daha da güçlendirildiği belirten Aliyev, Erdoğan’a başarı dileklerinde bulundu. Erdoğan da gösterdiği dikkat ve tebrikleri için Aliyev’e teşekkür etti. Görüşmede, liderler, Azerbaycan ve Türkiye arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin her alanda başarılı bir şekilde gelişmeye devam edeceğine olan inançlarını dile getirdi. Aliyev’in, Erdoğan’ı resmi ziyaret için Azerbaycan’a davet ettiği, Erdoğan’ın da kabul ettiği bildirildi.

ERDOĞAN 'LİDERLERİN' LİDERİ

Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Başkan’ olarak ipi göğüslediği, AK Parti ve MHP’nin zaferle çıktığı 24 Haziran seçimlerinde liderlerin sandıklarından çıkan oylar belli oldu. Türkiye’nin ilk başkanı Erdoğan, oy kullandığı sandıktan 1’inci çıktı. Muharrem İnce ve Meral Akşener’in sandıklarının lideri de Erdoğan oldu. Hezimet yaşayan SP’nin adayı Karamolaoğlu’nun oy kullandığı sandıktan kendisine yalnızca 2 oy çıktı.

ERDOĞAN YÜZDE 52,5 İLE ‘CUMHUR’UN BAŞKANI

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için dün liderler de sandık başındaydı. İlçe seçim kurullarının belirlediği okullara giden liderler oylarını kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da oy kullanırken Başbakan Binali Yıldırım, İzmir’de oyunu verdi. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’da oy kullandı. İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener ile Vatan Partisi’nin adayı Doğu Perinçek İstanbul’da oy kullanırken, CHP’nin adayı Muharrem İncememleketi Yalova’da oy verdi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’de İstanbul’da oy veren isimlerdendi.

BAHÇELİ: ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAKTAN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ

MHP Lideri Devlet Bahçeli Ankara Bahçeli Ankara Anıttep’de oyunu kullandı. Çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplayan Bahçeli, seçimlerin güvenli bir şekilde gerçekleştirildiğini belirterek, sonuçların hayırlı olmasını diledi.
Bahçeli, seçim sonuçlarının belli olmasının ardından yaptığı açıklamada, “Elimizi taşın altına koymaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Yapıcı, müspet, uzlaşmacı tavrımızı sonuna kadar muhafaza edeceğiz.” diyerek cumhur ittifakına desteğin süreceğini ifade etti.

KRİZ BEKLEYENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ

“Bugün tarihi bir gün yaşıyoruz, cumhurun başarı ve yükselişine hayranlıkla şahit oluyoruz” diyen Bahçeli, “Bugün Cumhur İttifakı’nın zaferini gururla, onurla ifa ediyoruz, Cumhurbaşkanı seçimi ilk turda sonuçlanmış, kriz bekleyenler şaşkına dönmüşlerdir.” diye konuştu.

LİDERLER SANDIĞA GİTTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu Üsküdar’daki Saffet Çebi Ortaokulu’nda 3275 numaralı sandıkta kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oyunu kullanırken torunları Ömer Tayyip Erdoğan ve Ahmet Akif Albayrak da eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu Üsküdar’daki Saffet Çebi Ortaokulu’nda 3275 numaralı sandıkta kullandı. Emine Erdoğan, oyunu torunu Emine Mahinur Albayrak ile attı.

ERDOĞAN: BİR DEVRİM GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Türk siyasi tarihinde ilkdefa siyasi partilerin ittifak şeklinde sandıkta yarışacağı çifte seçimde dün 56 milyon 342 bin 263 seçmen oy kullandı. İlk defa seçmen olan 1 milyon 650 bin 171 genç de sandığa gitti. Oy verme işlemi saat 17:00’de sona erdi. Milyonların oy kullandığı 24 Haziran seçimlerinde liderler de bağlı bulundukları ilçe seçim kurullarının belirlediği okullara giderek oylarını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’ın oğlu Ömer Tayyip ile oyunu kullanmak için Üsküdar Kısıklı’daki konutundan saat 13.30’da Saffet Çebi Ortaokulu’na geldi. Burada okulun bahçesini dolduran vatandaşlar, Erdoğan’ı alkışlarla ve “Dik dur eğilme, bu millet seninle” sloganıyla karşıladı. Erdoğan, makam aracından indiği sırada, eski Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun kucağındaki 3 yaşındaki kızı Ela’yı sevdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, okula girişinde İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ile diğer ilgililer karşıladı. Vatandaşlarla fotoğraf çektirdikten sonra okula giren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, engelli bir seçmenle de sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile “3275” numaralı sandığın bulunduğu sınıfa girerek, sandık görevlileriyle tek tek tokalaştı. Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, gerekli kontrolün yapılması için kimliklerini sandık görevlilerine verdi. Emine Erdoğan, oyunu kullandıktan sonra zarfı, torunu Mahinur Albayrak ile sandığa attı. Eşinin ardından oy pusulası ile zarfını alıp imzasını atan Erdoğan, kabine geçerek oyunu kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, zarfı, torunları Ömer Tayyip Erdoğan ve Ahmet Akif Albayrak ile birlikte sandığa attı. Aynı sandıkta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak da oylarını kullandı.

KOLTUĞU MÜZAYEDEYE ÇIKARACAĞIM ARTIK

Başbakan Binali Yıldırım, “Yeni sistemle Türkiye yeni hedeflere, yeni ufuklara istikrar ve güven içerisinde ilerlemeye devam edecek.” dedi. Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu Karabağlar ilçesinde çocuklarının bağışıyla yaptırılan ve annesinin ismini taşıyan Bahar Yıldırım İlkokulunda kullanan Başbakan Yıldırım, kendisine yoğun ilgi gösteren vatandaşlarla sohbet etti.

Okulda görevli olan ve önceki gün babası Rüştü Çakır’ı kaybeden sandık görevlisi Aydan Kazançlı’nın yanına giderek başsağlığında da bulunan Yıldırım, daha sonra okul bahçesinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, “Yeni sistemle Türkiye yeni hedeflere, yeni ufuklara istikrar ve güven içerisinde ilerlemeye devam edecek. Seçimlerin bütün milletimize huzur, barış kardeşliğe vesile olmasını diliyorum.

Gayet demokratik bir bayram havasında güzel bir seçim ortamı geçiriyoruz. İnsanlar akın akın oylarını kullanmaya geliyorlar” diye konuştu.
Bir basın mensubunun “son başbakansınız görevi devredemeyeceksiniz duygularınızı alabilir miyiz” sorusuna Yıldırım, “Koltuk elimizde kaldı, müzayedeye çıkaracağım artık” esprisiyle karşılık verdi.

İNCE YİNE PROVOKASYONA İMZA ATTI

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Yalova Merkezdeki Saffet Çam İlkokulu’na gelerek oyunu kullandı. İnce, TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün ve CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile saat 16.55’te Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) önüne geldi.

“Ben buradayım, YSK’ye çok yakın bir mesafedeyim. Hakkınızı korumak için buradayız, milletin hakkını korumak için buradayız. YSK üyelerine tavsiyede bulunuyoruz, sadece görevinizi doğru yapın, doğru düzgün yapın” diyen İnce, “Avukat arkadaşlarım cübbelerini hazır tutsunlar.” dediğini hatırlattı. İnce, “Cümlemin arkasındayım. Benden haber beklesinler. Onlar da sandık başlarında olsunlar. Sakın, tekrar ediyorum, moral bozucu haberlere inanmasınlar. Kasıtlı olarak yapacaklar bunu, geçmişte yaptıkları gibi” diyerek provakatif açıklamalarda bulundu.

İNCE’NİN KÖYÜNDEN ERDOĞAN BİRİNCİ ÇIKTI

İnce’nin memleketi Yalova’nın Elmalık köyünde AK Parti 732, CHP 317, MHP 120, İYİ Parti 72, HDP 24 ve Saadet Partisi 16 oy aldı. İnce’nin oy kullandığı sandıktan ise AK Parti’ye 138, CHP’ye 116, İYİ Parti’ye 45, MHP’ye 23, HDP’ye 11, HÜDAPAR’a 2, Saadet Partisi ve Vatan Partisi’ne ise 1’er oy çıkmıştı.

İNCE: ERDOĞAN KAZANDI

Gazeteci İsmail Küçükkaya Twitter hesabından Muharrem İnce ile yazışmasını paylaştı. Küçükkaya, İnce’nin “Erdoğan kazandı’ Yarış adil değildi, kampanya şartları eşit değildi, ama Erdoğan kazandı” dediğini paylaştı.

KILIÇDAROĞLU: CİDDİ SORUNLA KARŞILAŞMADIK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Çukurambar’daki Arjantin İlkokulu’nda oyunu kullandı. Çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, “Yorucu bir maratondan sonra sandığa gidiyoruz oylarımızı kullanıyoruz. Ankara’da eşim ve oğlum oylarımızı kullandık. Genel merkezde arkadaşlarım çalışıyorlar. Türkiye’nin değişik illerinde görevlendirdiğimiz milletvekili arkadaşlarım var. Türkiye’nin genelinde şu anda ciddi sorunla karşılaşmadık” şeklinde konuştu.

AKŞENER: ÇOK FARKLI BİR SEÇİM YAŞIYORUZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İstanbul Beylerbeyi’ndeki Sabancı İlkokulu’nda kullandı. Akşener yaptığı açıklamada, “Çok farklı bir seçime gidiyoruz. Hem partili cumhurbaşkanını hem de milletvekillerini seçeceğiz. Allah hayırlı uğurlu etsin. Hem hayırlı olsun seçimler hem de seçmenin hür iradesinin sandığı yansımasını diliyorum. Biz bunun için elimizden geleni yapacağız. Hayırlı uğurlu olsun, Allah hiçbirimizi utandırmasın” ifadelerini kullandı.

KARAMOLLAOĞLU’NA SANDIĞINDAN İKİ OY ÇIKTI

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Çankaya Lisesi’ne gelerek, görevlilerin belgelerini kontrol etmesinin ardından 1067 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Karamollaoğlu’nun oy verdiği 1067 numaralı sandıktan kendisine sadece iki oy çıkarken, İnce’ye 252 oy çıktı. “Demokrasilerde milletin tercihi neyse ona saygı duyulur” diyen Karamollaoğlu, “Bugün gördüğmüz neticeden daha iyisini beklerdik. Millet böyle bir tercihte bulundu” diye konuştu.

PERİNÇEK: CHP, PKK’YI SIRTINDA TAŞIMIŞTIR

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek’de Beşiktaş Nedim Şair Ortaokulu’nda oyunu kullandı. 
“Seçmen önce ‘vatan’, sonra ‘ekmek” dedi.” ifadesini kullanan Perinçek, CHP’nin seçimi AK Parti’ye hediye ettiğini savunarak şunları söyledi:
“CHP’nin cumhurbaşkanı adayı ile milletvekili oranı arasındaki fark, CHP’nin HDP’ye somut desteğini göstermektedir. CHP, PKK için kendini feda etmiştir, baş aşağı giden PKK’ya en az yüzde 5 oranında destek vermiştir ve en az 50 milletvekili kaybına uğramıştır. Kendi 50-60 milletvekilinden vazgeçip bölücülüğe destek vermek, CHP tarihinde kara bir sayfadır. HDP’ye oy çağrısını seçmen sorguladı. Bu vatana sahip çıkan bir seçmen var bu ülkede. AKP’ye karşı PKK ile HDP ile ittifak yaparak kazanamazsın, vatansever olursan AKP’ye karşı başarı kazanabilirsin.”

PKK OYLARI DÜŞTÜ

Seçim sonuçlarına göre seçmenden en büyük dersi alan partinin CHP olduğunu belirten Perinçek, “HDP Güneydoğu’da olağanüstü bir düşüşte, PKK oyları düştü. CHP batıdaki vatan meselesini ciddiye almayan, neoliberal oylarıyla HDP’ye destek yaptı ama Doğu ve Güneydoğu’da HDP kasım seçimlerinden geridedir. Kürt yurttaşlarımız TSK’nın PKK’ya yönelik mücadelesini önemsemektedir.” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'IN ZAFERİ BATI'YI TUTUŞTURDU

Seçim süreci boyunca, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde yayın yapıp, karalama kampanyaları ile algı operasyonları düzenleyen Batı, cumhurun Erdoğan’ı başkan yapması ile tutuştu.

Seçimi an be an takip eden İngiliz The Guardian gazetesi ilk sonuçları “Erdoğan ilk sonuçlarda önde gidiyor” başlığı ile duyurdu. İngiliz gazetesi haberinde “Yüzde 16’lık açılan sandıklar ile erken sonuçlarda Erdoğan, yüzde 60 civarında görünüyor” ifadesini kullandı. 

AP: ERDOĞAN İKTİDARINI SAĞLAMLAŞTIRDI

İngiliz BBC ise sonuçların ilk açıklandığı saatlerde yayınladığı haberinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önde gittiği belirterek, “Erdoğan yüzde 59, rakibi Muharrem İnce ise yüzde 27 civarında. Erdoğan’ın yüzde 50’den fazla oy alması halinde Erdoğan zaferini ilan edecek ve ikinci tur yapılmayacak” ifadeleri kullanıldı.

ABD’li haber ajansı AP, ilk sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk, Muharrem İnce’nin ise ikinci sırada yer aldığı aktarıldı. Seçimlerin hayati öneme sahip olduğu belirtilen haberde, ilk sonuçlara göre Erdoğan’ın iktidarını sağlamlaştırdığı belirtildi.

‘ERDOĞAN KAZANACAK’

“Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde önde” başlığını kullanan Russia Today ise, “İlk sonuçlar, mevcut cumhurbaşkanı ve partisinin kazanacağını gösteriyor” ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanlığı Erdoğan’ın yüzde 50 alması gerektiği kaydedilen haberde, “Oyların yüzde 20’sinin sayılmasının ardından Erdoğan yüzde 60 civarında aldığı görülüyor. Parlamento seçimlerinde ise sandıkların 8.9’u açılırken AK Parti yüzde 54 ile ilk sırada” denildi.

İKİNCİ TUR HATIRLATMASI 

Reuters ise ilk sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en yakın rakibi Muharrem İnce’ye oranla önde gittiği duyurdu.

İSRAİL BASINI: ERDOĞAN KAZANIRSA...

İsrail’in en çok takip edilen günlük gazetelerinden Haaretz seçimin ilk sonuçlarını “Erdoğan, yüzde 20’si sayılan oyların, yüzde 60’nı aldı”şeklinde verdi. Seçimi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kazanması halinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ciddi bir politik güce sahip olacağı vurgusunu yapan gazete, seçimin ikinci tura kalmaması için bir adayın yüzde 50’den fazla oy alması gerektiğini vurguladı.
Moskova merkezli Sputnik de seçimlerin ilk sonuçlarını “Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzde 17’si açılan sandıklarda liderliğini yürütüyor” şeklinde değerlendirdi. İlk sonuçlara göre, Erdoğan’ın ardından en çok oy alan kişinin Muharrem İnce olduğunu belirten Sputnik, Türk basının değerlendirmelerine kendi haberinde yer verdi. 

FRANSA BASINI: TÜRKİYE DÖRT GÖZLE TAKİP EDİYOR

France24 ise, “Türkiye, oldukça önemli olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin sonuçlarını dört gözle takip ediyor” ifadeleri ile seçimin ilk sonuçlarını değerlendirdi. İlk oranlara yer vermeyen France 24, seçime dair detaylara yer vererek, sosyal medyada yayınlanan bazı paylaşımlarını haberine taşıdı. 

AL JAZEERA: ERDOĞAN LİDERLİĞİNİ KORUDU

Türkiye’deki seçimleri en ince ayrıntısına kadar takip eden Katar merkezli Al Jazeera ise ilk sonuçları internet sitesinde manşete taşıyan yayın kuruluşları arasındaydı. “Tarihi seçimde sandıklar kapandı” ifadesini kullanan basın kuruluşu, Türkiye’de yapılan sistem değişimine vurgulayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk değerlendirmelere göre yüzde 59.3 oranı ile seçimde liderliğini koruduğunu ifade etti.
Fransız BFMTV “Türkiye’de Seçimler: Sandıkların yüzde 25’ini açıldı. Erdoğan liderliğini sürdürüyor” başlıklı haberin de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapılan seçimlerde yüzde 58.5 oranında liderliğini sürdürdüğünü ifade etti.

İNCE'YE APOLETİ YEDİRDİLER

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin “Apoletlerini sökeceğim” dediği 2’nci Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel’in memleketi Bayburt’un Taht köyünden İnce’ye yalnızca 1 oy çıktı. 

Tek sandık kurulan Taht köyünde 153 seçmen oy kullandı. Tüm oyların geçerli sayıldığı köyde, Cumhurbaşkanı adaylarından Recep Tayyip Erdoğan145 oyla 1’inci çıktı. İP’in adayı Meral Akşener’e 4, SP’nin adayı Temel Karamollaoğlu’na 3 oy çıkan Taht Köyü’nde Muharrem İnce’ye sadece 1 oy çıktı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.