Stokçulara bedelini ödeteceğiz

Stokçulara bedelini ödeteceğiz Başkan Erdoğan kur fırsatçıları ve stokçuları uyardı: “Gazı alan bastırıp gidiyor. Önüne gelen zam üstüne zam yapıyor... Bu stokçulara gereken cevabı İçişleri ve Maliye bakanlıklarımız verecek. Meydanı asla simsarlara bırakmayacağız

Stokçulara bedelini ödeteceğiz

Başkan , AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında  kurundaki manipülasyonlar ve yerel  hazırlıklarıyla ilgili mesajlar verdi. Başkan Erdoğan özetle şunları söyledi:
 EKONOMİK SUİKAST GİRİŞİMİ: ABD'nin açıklamaları ile alçak bir döviz saldırısına maruz kaldık. Dövizdeki artış mantıkla açıklanamayacak şekilde yükseltildi. Dövizin ağustosta bir anda 7 lira seviyesine kadar yükselmesi başlı başına bir ekonomik suikast girişiminin delilidir. Amerikan yönetiminin ülkemizin egemenlik haklarına açıkça saygısızlık olan taleplerine cevap vermedik diye böyle bir sonucun ortaya çıkması, meselenin tamamen siyasi olduğuna işaret ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Başkanları toplantısında önemli açıklamalarda bulundu

 İŞ EKONOMİ SINIRLARINI AŞTI: Her şeyden önce şunun bilinmesi lazım,  bir hukuk devletidir, bir kabile devleti değildir. Türkiye'nin yaşadığı bu hadise dünyada artık hiçbir ülkenin siyasi ve ekonomik güvenliğinin kalmadığının ifadesidir. İş, ekonomi sınırlarını aştı ve Türkiye'nin topyekûn cezalandırılması boyutuna ulaştı. Ekonomi yönetimimiz başta olmak üzere tüm kurumlarımızla elimizdeki araçları kullanarak bu saldırıyı belirli bir noktada durdurduk.
 KAMUDA TASARRUF: Bütün bu kirada olan yerlerden bakanlıklarımız artık oraları boşaltıyor. Personel alımını da emekli olan personel sayısına yakın bir seviyeye çekiyoruz. Yatırımları güncellemeye aldık. Bitim noktasına gelenlerle, bitim aşamasından uzak olanlar diye sıralama yapacağız. Sıfırdan yatırım düşünmüyoruz. Devam eden yatırımları bitireceğiz. Müteahhit firmaları mağdur etmeyeceğiz.

"ABD'nin açıklamaları ile alçak bir döviz saldırısına maruz kaldık"

 STOKÇULARA GEREKEN CEVAP VERİLECEK: (Merkez Bankası'nın  artırımı) Buradan hemen gazı alan bastırıp gidiyor. Önüne gelen bakıyorsun  üstüne zam yapıyor, zam üstüne zam yapıyor. Faizle ilişkisi olsun olmasın ama fırsatı yakalıyor ya oradan giriyor. Onun için tabii burada özellikle de Hazine ve Maliye Bakanlığımızın tüm birimleriyle bu kontrol mekanizmalarını çok iyi çalıştırması lazım. Stokçulara gereken cevabı gerek İçişleri Bakanlığımız gerekse Hazine ve Maliye Bakanlığımız verecek. Buralara baskınlar yapmak suretiyle 'Sen stokçuluk mu yapıyorsun, gel bakalım bunun bedelini öde.' Bunlara bunun fırsatını vermeyeceğiz. Çünkü stokçuluk Türkiye'de benim normal esnafımı ciddi manada sıkıntıya düşürüyor. Devleti bu tür manipülasyonlarla köşeye sıkıştırarak haksız kazanç elde etmek isteyen simsarlara asla meydanı bırakmayacağız. Türkiye'yi dövizle, faizle, la dize getirebileceklerini sananlar, bu milleti hiç tanımıyor demektir. Bu millet en zor zamanında, Çanakkale'de yedi düveli hallaç pamuğu gibi atmış, Kurtuluş Savaşı'nı başarıyla tamamlamış bir millettir. Bizde artık sistem oturmuş vaziyette. Biz döviz möviz, dolar molar bunların hepsini aşacağız. YANIMIZDA KİM VAR GÖRÜYORUZ: Bu dönemler, bize karşı karınlarındaki hayâsızlığı dökenleri tespit etme yanında, halisane bir şekilde yanımızda olanları da görme imkânı bulduğumuz dönemlerdir. Kim yanımızda kim değil? Bunu görüyoruz.

YEREL SEÇİM HAZIRLIĞI: MHP İLE İTTİFAK YAPABİLİRİZ
24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanlığında ve Mecliste MHP ile ittifak yapmıştık. Mahalli idareler seçimlerinde böyle bir imkân olur mu bakacağız. Eğer böyle bir imkânı karşılıklı olarak ortaya koyabilirsek bunu da birlikte değerlendiririz. Önce arkadaşlarımız ön görüşmelerini yapar, ardından da liderler olarak biz oturup konuşuruz. Şayet bu mümkün olursa her iki partinin de mahalli idarelerdeki gücünü artıracağına inanıyorum. Bu mümkün olmazsa da kendi hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Önümüzdeki seçimleri, Doğu'da ve Batı'da ideolojik hamasetle pozisyonlarını koruyan, iş bilmez muhalefet belediyelerinden milletimizi kurtarmanın bir fırsatı olarak görüyoruz. Şunu da açık söylüyorum, terör örgütüyle birlikte aday olmaya yeltenenler, kusura bakmasınlar bizden demokratik bir yaklaşım bekleyemezler.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.