TESCİLLİ DOLANDIRICI HAKAN UYSALDAN CUMHURBAŞKANINA HIRSIZ SUÇLAMASI

TESCİLLİ DOLANDIRICIDAN CUMHURBAŞKANINA HIRSIZ SUÇLAMASI

TESCİLLİ DOLANDIRICI HAKAN UYSALDAN CUMHURBAŞKANINA HIRSIZ SUÇLAMASI


TESCİLLİ  DOLANDIRICIDAN  CUMHURBAŞKANINA  HIRSIZ  SUÇLAMASI
 
Kendisini ,Askeriyede yüzbaşı ve MİT bilgi işlem merkezi başkan yardımcısı  olarak tanıtan Hakan Uysal ,Bir vesile ile tanıştığı E.A nın Bursa KOM (Kaçakçılık Organize Mali Şube ) da E.H ve O.S. hakkında herhangi bir soruşturma varmı? Varsa nedir ? ricası üzerine,Bursa  KOM la  görüştüğünü söylemiş güya  var olan soruşturma dosyasında bahsi geçen kişilerin banka   hesap bilgilerinin istendiğini ,kendisinin devreye girerek   Bursa  KOM daki  soruşturma dosyasını kapattırdığını bu iş için 10 bin TL Bursa KOM a vereceğini söyleyp   E.A dan bu parayı  talep etmiştir.

E.A - H.Ü böyle bir KOM araştırmanın olmadığını ve  bu parayı  vermeyeceğini ,Şüphelerinden dolayı  H.  Uysalı araştırmak için V.Ç yardım aldığını yapılan Adli  araştırma sonrasında   Şüpheli Hakan Uysal'ın çeşitli mahkemelerde halen devam eden davalarında, kendisini yerine göre askeri yüzbaşı, MİT görevlisi,mali müşavir, ODTÜ Elektrik - Elektronik Mühendisliği mezunu olduğunu söyleyen vs. gibi unvanlarla tanıttığını Mahkemelerin çeşitli kurumlara yazdığı yazılarda H.Uysal'ın yüzbaşı ya da başka meslek dallarıyla bir ilgisinin olmadığı elindeki diplomaların sahte olduğu  söylenince Şüpheli Hakan Uysal Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip ERDOĞAN hakkında Onadanda   HIRSIZ diye bahs ediyorlarhatta yazıyorlar.Ama siz  ,benim hakkımda yazılanları kaale alıyorsunuz, diyerek kendisini savunmak için Sayın Cumhurbaşkanımıza HAKARET ederek  suç işlemiştir. Son Olarak hakkında araştırma yapan V.Ç İçinde  MİT Başkanı Hakan Fidanın Oğlu Abdullah Halid Fidanın   yakını olduğunu onu devreye sokacağını  söyleyerek VÇ yi  tehdit etmiş Devletin Önemli Makamını ve bu Makamın  Temsil eden kişi ve yakınlarının   İsimlerini kullanarak kirli emellerine alet etmiştir.
H.Uysal hakkında gerekli makamlar bilgilendirilmiş ayrıca C.Savcılığınada Suç duyurusunda bulunulmuştur.

Hakan Uysal Hakkında Sabah ve Takvim Gazetelerinde çıkan haberler :

Aranan dolandırıcı adliyeye bilirkişi oldu

İstanbul Adalet Sarayı'na bilirkişi seçilen Hakan Uysal'ın iki üniversite diplomasının sahte olduğu ve dolandırıcılık nedeniyle hakkında yakalama kararı bulunduğu ortaya çıktı

Aranan dolandırıcı adliyeye bilirkişi oldu
ALİ OKTAYALİ OKTAY

Türkiye'nin çeşitli mahkemelerinde dolandırıcılık, belgede sahtecilik, tehdit, karşılıksız çek gibi 15 ayrı suçtan yargılanan ve hakkında 2 ayrı mahkemeden yakalama kararı çıkarılan 41 yaşındaki Hakan Uysal, 2012'de elektrik teknolojileri dalında "uzman bilirkişi" olmak için İstanbul Adalet Sarayı Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı'na başvurdu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ile 8 Eylül 1997 tarihli Erciyes Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Geçici Mezuniyet Belgesi'ni Adalet Komisyonu Başkanlığı'na sunan Hakan Uysal, çeşitli dallarda 4 bin 387 kişinin alındığı bilirkişi listesinde 645'inci sırada bilirkişi seçildi.

ESKİ EŞİNİ TEHDİTTEN CEZA ALDI
Ancak çok geçmeden Hakan Uysal. hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na bu kişi hakkında çeşitli suçlardan çok sayıda dava bulunduğu yönünde ihbar geldi. Bunun üzerine harekete geçen İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı, ihbarın doğru olup olmadığını araştırdı. ODTÜ ve Erciyes Üniversitesi'ne yazı yazılarak Hakan Uysal'ın adliyeye sunduğu diplomaların gerçek olup olmadığı soruldu. İki üniversiteden gelen cevabi yazılarda Hakan Uysal'ın bu üniversitelerden mezun olmadığı, adliyeye sunulan diplomalarla da herhangi bir ilgilerinin bulunmadığı belirtildi. Adalet Komisyonu, 2 Nisan 2012 tarihli kararında, adliyeye verdiği iki diplomanın sahte olduğu gerekçesiyle Hakan Uysal hakkında suç duyurusunda bulundu. Komisyon kararında Hakan Uysal'ın gerekli şartları taşımadığı ve bilirkişi listesinden çıkarıldığı ifade edildi. Hakan Uysal'ın çeşitli mahkemelerde halen devam eden davalarında kendisini yerine göre askeri yüzbaşı, mali müşavir, elektronik mühendisi vs. gibi unvanlarla tanıttığı öğrenildi. Mahkemelerin çeşitli kurumlara yazdığı yazılarda Hakan Uysal'ın yüzbaşı ya da başka meslek dallarıyla bir ilgisinin olmadığı anlaşıldı. 

Takvim 

Bilirkişi!

15 ayrı suçtan yargılandı. Hakkında 2 yakalama kararı çıkarıldı. Ancak işini bilen , İstanbul Adalet Sarayı'nda bilirkişi olmaya hak kazandı. Foyası ortayı çıkınca da kaçtı

Bilirkişi!
Türkiye böyle uyanık görmedi. Dolandırıcılık, belgede sahtecilik gibi 15 ayrı suçtan yargılanan ve hakkında 2 ayrı mahkemeden yakalama kararı çıkarılan  (41), adaleti kandırdı.

645'İNCİ SIRADA!
Sabıkası kabarık olan Uysal, 2012'de elektrik teknolojileri dalında "uzman bilirkişi" olmak için 'na başvurdu.  mezunu olduğunu söyleyen Uysal, sahte diplomasını da komisyona verdi. Ve Uysal, Adalet Komisyonu Başkanlığı tarafından 4 bin 387 kişinin alındığı bilirkişi listesine 645'inci sıradan girdi. Ancak bir ihbar üzerine foyası ortaya çıkan uyanığın sevinci kısa sürdü. Bunun üzerine Adalet Komisyonu, Uysal hakkında suç duyurusunda bulundu. Foyası ortaya çıkan "Bilirkişi" sırra kadem bastı.

HER DAVAYA BAŞKA YÜZ
Uysal'ın uyanıklığı mahkemelere de yansıdı. Uysal'ın yargılandığı davalarda kendini yüzbaşı, mali müşavir gibi tanıttığı öğrenildi. Bu arada Hakan Uysal'ın eşini tehdit etmekten de yargılandığı ortaya çıktı.

 

Aranan dolandırıcı adliyeye bilirkişi oldu

İstanbul Adalet Sarayı'na bilirkişi seçilen Hakan Uysal'ın iki üniversite diplomasının sahte olduğu ve dolandırıcılık nedeniyle hakkında yakalama kararı bulunduğu ortaya çıktı

Türkiye'nin çeşitli mahkemelerinde dolandırıcılık, belgede sahtecilik, tehdit, karşılıksız çek gibi 15 ayrı suçtan yargılanan ve hakkında 2 ayrı mahkemeden yakalama kararı çıkarılan 41 yaşındaki Hakan Uysal, 2012'de elektrik teknolojileri dalında "uzman bilirkişi" olmak için İstanbul Adalet Sarayı Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı'na başvurdu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ile 8 Eylül 1997 tarihli Erciyes Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Geçici Mezuniyet Belgesi'ni Adalet Komisyonu Başkanlığı'na sunan Uysal, çeşitli dallarda 4 bin 387 kişinin alındığı bilirkişi listesinde 645'inci sırada bilirkişi seçildi.

ESKİ EŞİNİ TEHDİTTEN CEZA ALDI

Ancak çok geçmeden Uysal hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na bu kişi hakkında çeşitli suçlardan çok sayıda dava bulunduğu yönünde ihbar geldi. Bunun üzerine harekete geçen İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı, ihbarın doğru olup olmadığını araştırdı. ODTÜ ve Erciyes Üniversitesi'ne yazı yazılarak Uysal'ın adliyeye sunduğu diplomaların gerçek olup olmadığı soruldu. İki üniversiteden gelen cevabi yazılarda Uysal'ın bu üniversitelerden mezun olmadığı, adliyeye sunulan diplomalarla da herhangi bir ilgilerinin bulunmadığı belirtildi. Adalet Komisyonu, 2 Nisan 2012 tarihli kararında, adliyeye verdiği iki diplomanın sahte olduğu gerekçesiyle Uysal hakkında suç duyurusunda bulundu. Komisyon kararında Uysal'ın gerekli şartları taşımadığı ve bilirkişi listesinden çıkarıldığı ifade edildi. Uysal'ın çeşitli mahkemelerde halen devam eden davalarında kendisini yerine göre askeri yüzbaşı, mali müşavir, elektronik mühendisi vs. gibi unvanlarla tanıttığı öğrenildi. Mahkemelerin çeşitli kurumlara yazdığı yazılarda Uysal'ın yüzbaşı ya da başka meslek dallarıyla bir ilgisinin olmadığı anlaşıldı.


Sabah
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.